17-річна Дар’я Білодід перемагає у фіналі іппоном чинну чемпіонку японку Фуну Тонакі і здобуває золото чемпіонату світу – перше в історії українського жіночого дзюдо і друге загалом (після перемоги Георгія Зантарая у Роттердамі-2009).

Вітаємо спортсменку та іі батьків-тренерів Світлану Кузнєцову і Геннадія Білодіда.

Україна пишається вами!

НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team

Нагадаємо, сьогодні, 17-річна українка Дарина Білодід у ваговій категорії до 48 кг здобула золоту медаль на  чемпіонаті світу з дзюдо, який стартував в Баку, перемігши чинну чемпіонку світу Фану Тонако з Японії.

Для 17-річної українки, яку в світі дзюдо вже називають вундеркіндом, це був другий чемпіонат світу в кар’єрі.

Білодід стартувала відразу в категорії до 48 кг у другому раунді, де на ваза-арі перемогла представницю Косово Дистрію Краснічі. Далі були дві дострокові перемоги іппон у китаянки Яо Ксіон і у Отгонцецег Галбадрах з Казахстану, якій Дарина програла в минулому році на чемпіонаті світу в Будапешті.

У фінальному протистоянні з японкою Фуною Тонакі Білодід провела атаку, повалила суперницю на спину і виграла іппоном, ставши в 17 років чемпіонкою світу.